strona główna Aktualności Aplikacje „Sprawdź promile” na smartfonie

„Sprawdź promile” na smartfonie

„Sprawdź promile” na smartfonie

Aplikacja „Sprawdź promile” pomaga zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Zanim zasiądziemy za kierownicę, dla pewności warto sprawdzić, czy nie mamy już alkoholu we krwi. 

Aplikacja „Sprawdź promile” działa jak alkomat w telefonie. Po wprowadzeniu danych (płeć, wiek, waga, ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia) poda ilość promili w organizmie, która jest obliczana za pomocą tzw. wzoru Widmarka – algorytmu krzywej alkoholowej, udostępnionego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wyliczy także orientacyjny czas, po którym można bezpiecznie usiąść za kierownicą samochodu. 

Aplikacja jest dostępna na różne modele telefonów, w tym iPhone’y, Androidy i telefony obsługujące aplikację java. Można ją pobrać na swój telefon poprzez odczytanie QR kodu na stronie www.abcalkoholu.pl lub z AppStore (dotyczy iPhone’ów) oraz z Google Play (na urządzenia z Androidem). 

Z aplikacji można także skorzystać za pośrednictwem Facebooka, pod adresem http://apps.facebook.com/sprawdzpromile. Dotychczas już ponad 50 000 Polaków sprawdziło ilość promili w organizmie. 

Więcej informacji o programie „Sprawdź promile” na stronie www.abcalkoholu.pl

Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim:
Przepisz kod*:
CAPTCHA Image Załaduj nowy
Twój komentarz:

( Zaloguj się aby dodać komentarz ze swojego profilu. )