strona główna Aktualności Telefony Sharp Pantone 5 107SH z miernikiem promieniowania radioaktywnego

Sharp Pantone 5 107SH z miernikiem promieniowania radioaktywnego

Sharp Pantone 5 107SH z miernikiem promieniowania radioaktywnego
fot. Sharp

Patrząc na zdjęcia Sharpa Pantone 5 107SH trudno przejść obok niego obojętnie - kolorowe obudowy skupiają ogromną część uwagi wokół urządzenia. Nie jest to jednak jego jedyną unikatową zaletą. Jest to pierwszy w historii telefon posiadający wbudowany czujnik promieniowania radioaktywnego.

Duży okrągły przycisk fizyczny znajdujący się na dole po prawej stronie urządzenia uruchamia dedykowaną aplikację. Jest to bardzo proste. Pomiar trwa około 10 sekund, następnie wynik widzimy na ekranie wraz z mapą i naszą lokalizacją. 

Wydaje się to być bezsensowne, jednak po ubiegłorocznej tragedii w Fukushimie duża część Japończyków nosi ze sobą czujniki promieniowania, są nawet specjalne akcesoria do popularnego tam iPhone'a. Biorąc tę sytuację pod uwagę, nietrudno wnioskować, że Pantone 5 może się cieszyć ogromną popularnością. 

Pantone jest telefonem interesującym, głównie ze względu na bardzo smukłą budowę i 9 kolorów paneli do wyboru. Poza tym, jest oparty na Androidzie 4.0, ma 3,7 calowy wyświetlacz, jednordzeniowy procesor i aparat robiący zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 4 mpx. 

Urządzenie dostępne będzie wyłącznie w Japonii, a data premiery planowana jest na połowę lipca. Cena nie jest jeszcze oficjalnie ujawniona.

Działanie pierwszej w dziejach aplikacji mierzącej promieniowanie radioaktywne w Sharpie Pantone 5 107SH przedstawione jest na poniższym filmiku. Działa naprawdę szybko!

Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim:
Przepisz kod*:
CAPTCHA Image Załaduj nowy
Twój komentarz:

( Zaloguj się aby dodać komentarz ze swojego profilu. )